Η Ρέιντζερς του Στίβεν Τζέραρντ ήταν ασταμάτητη κόντρα στη Χάμιλτον καθώς πήρε την εντός έδρας νίκη με 8-0 για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σκωτίας.

Η ομάδα της Γλασκωύης πέτυχε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα τόσα στο δεύτερο και ήταν η μοναδική ομάδα που υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά με τους Άρφιλντ (16′), Ρουφ (18′) και Αρίμπο (19′) ενώ ο Αρίμπο σκόραρε και στο 36′ για να κάνει το 4-0, με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα ήταν αντίστοιχη και μέσα σε οκτώ λεπτά η Ρέιντζερς έφτασε στο 6-0 με τους Ρουφ (54′) και Μπάρκερ (62′). Στο 65′ ο Ταβερνιέ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το έβδομο γκολ των γηπεδούχων και τέσσερα λεπτά αργότερα σκόραρε ξανά για να διαμορφώσει το 8-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.